Ide të freskëta për mobilim të shtëpisë | Vellea Home

7 këshilla për një shtëpi komode: Tendencat elegante të dizajnit të interiorit për vitin 2024

Për të krijuar një shtëpi elegante dhe në të njëjtën kohë komode është një mision i mundshëm. Ekspertët janë kategorikë: tendencat në dizajnin e interiorit duhet të ndiqen, por edhe të përshtaten me ndjenjën personale të rehatisë në shtëpi. Dhe ja disa prej tyre që 2024 imponon në dekorim:

ÇFARË MOBILJE TË ZGJEDHIM PËR KOPSHTIN PËR VERËN 2024?

Stinët e ngrohta sistemohen si për fare dhe pushtojnë jetën tonë të përditshme. Çdo minutë e lirë jashtë është një dhuratë për shqisat. Ka ardhur koha për të mobiluar hapësirën tuaj të jashtme me shije dhe dëshirë për ndryshim

Dekorimi pranveror i kopështit: Këshilla dhe ide për stinën

Ardhja e pranverës sjell gëzim për të gjithë me kohë më të ngrohtë, ditë më të gjata dhe sigurisht, me të gjitha ngjyrat e pemëve të lulëzuara dhe shtretërve të luleve. Dhe ka mënyrë më të mirë për të përqafuar stinët në ndryshim sesa të dilni jashtë dhe ta transformoni oborrin tuaj në një kënd ëndërrash?

5 KËSHILLA PËR KRIJIMIN E KOMODITËS KUR MOBILONI NJË PRONË PUSHIMESH

Një nga tendencat pozitive që është shfaqur pas pandemisë COVID është blerja e një prone për pushime. Gjithnjë e më shumë fshatra dhe qytete turistike kanë banorë të rinj, edhe se jo përgjithmonë. Njerëzit duan të shpëtojnë nga zhurma e qytetit të madh dhe të gjejnë strehën e tyre të paqes dhe relaksimit në natyrë. Nëse jeni edhe ju një nga këta pronarë të rinj shtëpish, këtu janë disa këshilla se si ta ktheni vilën tuaj në vendin e përsosur për pushimet tuaja.

Si të zgjidhni ngjyrat në dhomën e ndenjes: Një udhëzues për një shtëpi komode dhe me stil

Dhoma e ndenjes është një pjesë e pazëvendësueshme e shtëpisë. Në shumë shtëpi, dera e përparme hapet drejt e në dhomën e ndenjes, duke e bërë atë hapësirën e parë që vizitorët shohin. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e ngjyrave për këtë dhomë është kaq e rëndësishme. Paleta e duhur e ngjyrave vendos tonin për hapësirën tuaj të jetesës dhe jep një ide të personalitetit tuaj.

SI TË ZGJIDHNI NJË KUZHINE FUNKSIONALE PËR SHTËPINË TUAJ TË RE?

Çfarë kuzhine të zgjidhni për shtëpinë tuaj të re? Kjo është një nga pyetjet më të vështira. Sipas vendndodhjes dhe qëllimit të tyre, kuzhinat mund të ndahen në disa lloje. Secila prej tyre mund të bëhet opsioni ideal i kuzhinës për shtëpinë tuaj, për sa kohë që plotëson stilin dhe hapësirën.

Frymëzim për shtëpinë gjatë 2024: Tendenca elegante dhe zgjidhje praktike

Viti i ri fillon gjithmonë me ide të reja dhe plane të reja arredimi. Dhe kjo është plotësisht e kuptueshme, sepse kur duam ndryshim për veten tonë, shtëpia jonë nuk bën përjashtim. Ajo gjithashtu meriton të freskohet dhe të na përkëdhelë me një mjedis të ri, më komod.

KRIJIM I REHATISË NË DHOMËN E GJUMIT - 5 KËSHILLA PËR DIZAJN

Në stinën e ditëve më të shkurtra dhe mbrëmjeve të ftohta, shpesh ëndërrojmë të strukemi nën mbulesat e ngrohta të shtratit dhe të qëndrojmë atje derisa të vijë pranvera. Kjo është arsyeja pse dhoma e gjumit është një nga vendet e rëndësishme në këtë periudhë të vitit. Për ta bërë atë edhe më të veçantë, kërkoni mënyra për të krijuar më shumë komoditet në dhomë.

ÇFARË TË REJA KA PËR INTERIORIN PËR 2024?

Që nga fundi i vitit të kaluar, ekspertët kanë konkurruar në parashikimet e tyre për tendencat e reja në ambjentet e interiorit në vitin 2024. Viti premton të jetë plot me ngjyra dhe stile të larmishme, me një sy të lehtë për periudha të ndryshme të së shkuar

SI TË SILLNI FRESKI NË SHTËPINË TUAJ ME NGJYRËN E RE TË VITIT 2024 TË INSTITUTIT PANTONE

Ekspertët e Institutit të Ngjyrave Pantone shprehën edhe një herë mesazhet e tyre për botën këtë vit, duke zgjedhur si ngjyrën e vitit 2024 Peach Fuzz - një pjeshkë e butë prej kadifeje, shpirti gjithëpërfshirës i së cilës pasuron zemrën, mendjen dhe trupin

Na ndiqni